Pomocný pracovník v zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova

Depaul Slovensko, n.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Ivanská cesta 32, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 800 EUR/mesiac(prípadné mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok, v sobotu, v nedeľu a nočnú prácu sa budú spravovať príslušnými ustanoveniami Zákonníka práce)
  • Termín nástupu: ihneď, resp. podľa dohody

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pomocné činnosti spojené s poskytovaním sociálnych služieb v zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova (Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul)
Administratívne činnosti spojené s registráciou klienta, vedenie požadovanej evidencie, práca s registračnou pokladnicou a zobrazovacími zariadeniami, hmotná zodpovednosť za zverenú hotovosť
Zabezpečovanie starostlivosti o osobnú hygienu klienta
Zabezpečovanie starostlivosti o hygienu okolitého prostredia klienta (vrátane upratovacích prác)
Asistencia pri opatrovateľských činnostiach podľa potreby
Pranie osobného ošatenia klienta a inej bielizne
Výdaj a/alebo príprava stravy, výdaj potravín a ošatenia
Zabezpečovanie starostlivosti o hygienu ubytovacích a kancelárskych priestorov zariadenia sociálnych služieb (vrátane upratovacích prác)
Ostatné:
Práca na nočné a denné zmeny v nepretržitej prevádzke (s prevahou nočných zmien)

práca v mladom, dynamickom kolektíve
práca v najväčšom zariadení sociálnych služieb tohto druhu na Slovensku
práca v organizácii s väzbami na zahraničné organizácie venujúce sa práci so znevýhodnenými a sociálne vylúčenými skupinami
zaškolenie
možnosť účasti na rôznych školeniach a kurzoch zodpovedajúcich vykonávanej práci
teambuildingové aktivity

Váš životopis zasielajte, prosím, spolu s motivačným listom.
Kontaktovať budeme iba záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky uvedené vyššie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

nerozhoduje

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

schopnosť sociálneho kontaktu, kultivovanosť a pohotovosť vystupovania, písomný a slovný prejav, istota a rozhodnosť, schopnosť pracovať v tíme, samostatnosť, schopnosť prijať zodpovednosť, praktické myslenie, krátkodobá a dlhodobá pamäť, odolnosť voči mentálnej záťaži, sebakontrola, flexibilita, bezúhonnosť

aktívny vodič (sk. B) - výhodou
technické spôsobilosti - výhodou

Depaul Slovensko pomáha ľuďom v núdzi - ľuďom bez domova, znevýhodneným a sociálne vylúčeným. Jeho cieľovou skupinou sú ľudia dlhodobo žijúci bez domova, trpiaci závislosťami, zanedbaní po fyzickej aj psychickej stránke.

Depaul Slovensko vznikol v roku 2006 ako reakcia na krízovú situáciu, kedy na následky zimy zomrelo v Bratislave 19 ľudí bez domova. Depaul Slovensko prevádzkuje v Bratislave viacero zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova - nízkoprahovú Nocľaháreň a Útulok sv. Vincenta de Paul, Útulok a Zariadenie opatrovateľskej služby sv. Lujzy de Marillac a Ošetrovňu sv. Alžbety (nízkoprahové denné centrum a stredisko osobnej hygieny). Depaul Slovensko na území Bratislavského samosprávneho kraja taktiež vykonáva Terénnu prácu bl. Rozálie Rendu, v rámci ktorej poskytuje ľuďom bez domova priamo v ich prirodzenom prostredí o.i. sociálne poradenstvo a pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov.

Materskou organizáciou je Depaul International, ktorá má pobočky aj v iných krajinách - vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku, na Ukrajine, v USA a Chorvátsku.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Agápia Tuchyňová
E-mail: poslať životopis