Pridať inzerát

Účtovník/účtovníčka

CROSSTRANS s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: K Surdoku 58, 080 01 Prešov
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 200 - 1 500 EUR/mesiac
  • Termín nástupu: dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- komplexné vedenie podvojného účtovníctva v programe MRP: účtovanie pokladne, účtovanie bankových výpisov, prijatých faktúr, vystavovanie vydaných faktúr, účtovanie interných dokladov, splátky leasingov, evidencia majetku, účtovanie odpisov, dodržiavanie platnej daňovej a účtovnej legislatívy,
- príprava dokladov na refundácie vrátky z DPH z EU,
- zabezpečenie správnosti a úplnosti účtovnej a daňovej evidencie,
- posudzovanie správnosti došlých faktúr z daňového a účtovného hľadiska,
- kontrola a podanie daňových priznaní a účtovnej závierky
- komunikácia s daňovým úradom, spracovanie dane z pridanej hodnoty (DPH),
- komunikácia so štatistickým úradom,
- daňové priznanie k dani z motorových vozidiel,
- sledovanie pohľadávok a záväzkov spoločnosti (realizácia úhrad),
- komunikácia s audítorom a príslušnými orgánmi štátnej správy,
- archivácia a registratúra,

Vedenie mzdovej agendy v programe Cross Olymp:
- komplexné spracovanie mzdovej agendy zamestnancov,
- ročné zúčtovanie dane,
- posudzovanie nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane, daňový bonus, nemocenské a úrazové dávky,
- pracovné zmluvy,
- komunikácia s daňovým úradom, sociálnou poisťovňou a zdravotnými poisťovňami,
- prihlasovanie a odhlasovanie zamestnancov do poisťovní (sociálnej a zdravotnej),
- spracovanie agendy pri evidencii PN,
- mesačné výkazy – sociálna poisťovňa, zdravotné poisťovne, mesačný daňový prehľad,

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika

Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

3

Počet rokov praxe

5

samostatnosť, zodpovednosť, analytické myslenie, časová flexibilita

Nákladná medzinárodná cestná doprava

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov