Pridať inzerát

Mentorka pre omamy

Cesta von

  • Miesto práce: Prešovský kraj, Košický kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 150 EUR/mesiacnástupný plat: cca 1150 - 1350 € (brutto pri prepočte na plný úväzok), presne sa určí podľa úväzku, vzdelania a praxe kandidátky
  • Termín nástupu: september/október 2022
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, skrátený úväzok, živnosť

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Mentorka je veľmi dôležitá osoba, ktorá pomáha omame uspieť. Je s ňou v najužšom kontakte, navštevuje ju „v teréne“ a sprevádza ju jej pracovným, ale často i osobným životom, ťažkosťami i radosťami. Úspech omamy je i úspechom mentorky. Aj vďaka práci mentorky sa mení šanca detí z chudobných a vylúčených komunít na lepší život.

Náplň práce

- Posilňovanie omamy v raste pracovnom i osobnom (vytváranie vzťahu vzájomnej dôvery, rozhovory, reflexie, spätná väzba, pomoc pri prekonávaní prekážok a riešení problémov, osobné „doškoľovanie“, otváranie dverí do sveta strednej triedy...)
- Každodenné sprevádzanie i vedenie omamy v jej práci a napomáhanie tomu, aby uspela (trénovanie a príprava na lekcie, účasť na vybraných lekciách a supervíziách omamy, pomoc a kontrola pri výkone práce, vypĺňaní pracovnej aplikácie, povzbudzovanie i nakopávanie, ak treba, nastavovanie a zmeny v týždennom pláne, dopĺňanie edukatívnych pomôcok, sprevádzanie omamy na školenia a iné akcie)
- Komunikácia s rodinami v programe (navštevovanie chudobných rodín spolu s omamou, pomoc pri budovaní rešpektu omamy v komunite, pomoc pri oslovovaní rodín a vypĺňaní prihlášok, priebežné monitorovanie potrieb detí a rodičov v programe, spoluúčasť na plánovaní, realizácii a vyhodnocovaní pediatrických skríningov)
- Spoluorganizovanie väčších aktivít (organizácia rodičovských klubov v komunite raz mesačne a veľkých zážitkových aktivít 1-2 krát ročne)
- Vzdelávanie sa v téme (mentorka sa zúčastňuje všetkých školení spolu s omamou, ďalších vzdelávacích seminárov, supervízií a stretnutí mentoriek, aby dokázala omame pomôcť čo najlepšie)
- Fungovanie a komunikácia v organizácii (účasť na pracovných poradách a iných stretnutiach, komunikácia s programovým tímom i svojím regiónom, aktívne prenášanie informácií, prvý kontakt pre omamu, reprezentácia programu i navonok)

• Dobrý tím (výborné vzťahy, ľudská organizačná kultúra)
• Silná a zmysluplná myšlienka (prvé miesto v medzinárodnej cene SozialMarie 2019, ktorá oceňuje najlepšie sociálne inovácie v strednej Európe, prvé miesto v Cene za napĺňanie Cieľov udržateľného rozvoja 2020)
• Ústretový prístup (pochopenie pre rodinu, flexibilný pracovný čas, 2 dni voľna navyše)

• Zašlite svoj životopis a motivačný list do 23. augusta 2022 na e-mail podľa regiónu:
o okolie Košíc – Katarína Trembuláková – [email protected]
o okolie Prešova – Paulína Masaryková - [email protected]
o okolie Popradu – Radka Babeľová - [email protected]
• Nástup: podľa pozície a dohody – september/október 2022
• Predložením svojej žiadosti súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov pre účely predmetného výberového konania a s uchovaním poskytnutých údajov pre účely kontaktovania s informáciou o budúcich otvorených pozíciách na obdobie 3 rokov

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

Vzdelanie
VŠ výhodou, ale nie je podmienkou

Jazykové znalosti
Anglický jazyk – výhodou, ale nie je podmienkou
Rómsky jazyk – výhodou, ale nie je podmienkou

5

Súlad s naším poslaním (pomoc ľuďom v generačnej chudobe) a hodnotami (posilňovanie, dôveryhodnosť, spoľahlivosť, spolupráca, priateľskosť, inovatívnosť, rast)
Vzťah k téme, k Rómom, hlbší vhľad do problematiky generačnej chudoby a jej riešení, ochota reálne chodiť do osád, ich domácností, byť súčasťou riešení klientov
Konštruktívna komunikácia, empatia, vľúdnosť, pozitívny prístup, schopnosť spätnej väzby
Schopnosť manažovať človeka nedirektívnym prístupom, z pozadia
Zorganizovanosť, samostatnosť, proaktívne riešenie problémov, flexibilita
Auto, vodičský preukaz a ochota ním cestovať v regióne (nutná podmienka) – náklady preplatené
Užívateľská IT zručnosť (excel, word, outlook, organizačná aplikácia)

Združenie Cesta von pomáha ľuďom uviaznutým v chudobe postaviť sa na vlastné nohy, získať prácu a dôstojný život. Rozvíja potenciál, vedomosti, zručnosti a postoje sociálne odkázaných ľudí od raného detstva po starobu, aby dokázali zveľaďovať svoje osobnostné, sociálne, duchovné i materiálne zdroje.
Najznámejšou aktivitou združenia je program Omama. V chudobných osadách Cesta von realizuje unikátnu metódu ranej stimulácie malého dieťatka. Rómske omamy v prirodzenom domácom prostredí ukazujú rodičom, ako posilňovať u ich dieťaťa jeho socio-emocionálnu oblasť, bezpečnú vzťahovú väzbu, rozvíjať jeho reč a slovnú zásobu v slovenčine, kognitívne i motorické zručnosti. Deti narodené do prostredia generačnej chudoby môžu vďaka stretnutiam s omamou, ktorá im pomáha vybudovať lepší základ už v ranom veku, neskôr vyrásť v úspešnejších ľudí: začať školu s lepšou štartovacou čiarou, a tým je lepšie zvládnuť, a neskôr mať dôstojnejší život.
Cesta von v ďalších programoch rozvíja i potenciál dospelých ľudí žijúcich v generačnej chudobe: ich schopnosť učiť sa a myslieť v súvislostiach (Feuersteinova metóda); ich schopnosť písať, čítať a rozumieť v slovenčine, ktorá je pre nich obvykle nie materinským jazykom (Jazyková podpora); aj ich schopnosť vymaniť sa z bludiska toxického zadlženia a lepšie hospodáriť (Rozumné hospodárenie).

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov