Pridať inzerát

Dátový analytik

Centire s. r. o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Práca z domu
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 600 EUR/mesiacVýsledná nástupná mzda bude dohodnutá na pohovore a odvíja sa od skúseností kandidáta.
  • Termín nástupu: 1/10/2021

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V Centire hľadáme inovatívne spôsoby monetizácie otvorených dát. Pomocou najnovších analytických nástrojov a procesov sme schopní dynamicky prototypovať a nasadzovať nové služby založené na využívaní otvorených dát. Aby sme sa dostali ešte ďalej, hľadáme skúseného dátového analytika do nášho tímu. Ideálny kandidát by mal byť vysoko kvalifikovaný vo všetkých aspektoch dátovej analytiky, vrátane získavania, transformácie a vizualizácie. Okrem toho by mal mať znalosti a skúsenosti potrebné na transformáciu surových dát na prehľadné manažérske reporty, podporujúce inováciu a rast interných aj externých zákazníkov.

Aká bude vaša rola?

• Budovanie dátovej základne a služieb, ktoré prostredníctvom otvorených dát pomôžu zvyšovať produktivitu a konkurencieschopnosť podnikov a rozhodovanie na úrovni regiónov
• Vývoj a udržiavanie inovatívnych analytických systémov, ktoré riešia komplikované problémy a budujú jednoduché rámce na ich riešenie
• Identifikácia trendov a hľadanie príležitosti pre rast prostredníctvom analýzy komplexných súborov otvorených údajov
• Získavanie a dokumentácia nových zdrojov otvorených údajov, ktoré majú potenciál priniesť nové poznatky v kombinácii s existujúcimi množinami dát
• Kontrola kvality získaných údajov a vytváranie a implementácia postupov na priebežné zlepšovanie dátovej kvality

Pracovná náplň

• Prototypovanie aplikácií využívajúcich otvorené dáta pre riešenie kokrétnych busienss potrieb v prostredí Python a spolupráca s developermi na ich pretavení do produkčných aplikácií
• Proaktívna analýza dát a hľadanie odpovedí na kľúčové otázky od zainteresovaných strán alebo generované vlastnou zvedavosťou, súvisiace s faktormi, ktoré poháňajú výkonnosť, produktivitu, konkurencieschopnosť podnikov,
• Vytváranie a udržiavanie interaktívnych vizualizácií prostredníctvom interpretácie a analýzy údajov, ktoré integrujú rôzne komponenty z viacerých zdrojov údajov
• Definovanie a implementácia postupov získavania a integrácie údajov výberom vhodnej kombinácie metód a nástrojov v rámci definovaného technologického balíka, aby sa zaistila optimálna škálovateľnosť a výkonnosť riešenia
• Vytváranie a srpavovanie databáz získavaním údajov z primárnych a sekundárnych zdrojov a tvorba skriptov v Python, vďaka ktorým bude náš proces získavania a vyhodnocovania údajov flexibilnejší alebo škálovateľnejší

Profesionálny a osobnostný rozvoj
Príjemné a neformálne pracovné prostredie
Mladý a dynamický tím
Pružný pracovný čas
Možnosť práce z domu
Sick days

Ak Vás táto pracovná ponuka zaujala, budeme radi, ak nám zašlete životopis na kontakty uvedené v inzeráte a dozvieme sa o Vás viac.

Výberové konanie pozostáva z 2 kôl pohovorov.

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem pracovať v našej spoločnosti. Všetky Vaše životopisy budeme starostlivo posudzovať.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

matematika, informatika, ekonómia alebo štatistika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Data mining - Základy
Analýza dát - Pokročilý
Microsoft Power BI - Základy
Microsoft Excel - Pokročilý
Python - Mierne pokročilý
Pandas - Mierne pokročilý
Rest API - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Controlling, Dátová analytika

Počet rokov praxe

2

Zručnosti a kvalifikácia

• Aspoň VŠ I. stupňa z matematiky, informatiky, ekonómie alebo štatistiky
• 2+ roky skúseností so získavaním a dolovaním dát ako dátový analytik
• Preukázateľné analytické schopnosti vrátane získavania, hodnotenia, analýzy a vizualizácie dít
• Skúsenosti s technickým písaním v príslušných oblastiach vrátane správ a prezentácií
• Znalosti jazykov Python a SQL so schopnosťou naučiť sa ďalšie analytické nástroje
• Znalosť kolaboračných a verzionovacích nástrojov (Git)

Preferované kvalifikácie

• Predchádzajúce skúsenosti s návrhom databáz a dátových modelov
• Silné skúsenosti s programovaním v Python a (ETL frameworky, Django)
• Praktické skúsenosti so štatistickou analýzou pomocou štatistických balíkov vrátane Excelu
• Predchádzajúce pôsobenie v kolaboratívnom, tímovo orientovanom prostredí

Sme rokmi zohratý tím poradcov, manažérov, podnikateľov a inovátorov. Zameriavame sa na business consulting, grantové poradenstvo, regionálny rozvoj a tvoríme a/alebo sa zapájame do medzinárodných projektov zameraných na špecifické poradenstvo pre firmy, ktorých podnikanie má pozitívny spoločenský dopad. Pracujeme pre malé aj veľké firmy, neziskovky, samosprávu ale aj pre organizácie štátnej správy. Okrem toho, že inovatívnosť odporúčame naším klientom, sami sa snažíme byť inovatívni a neustále preto vymýšľame nové projekty a služby. Ak si teda človek, ktorého oslovujú nové výzvy, určite sa ti u nás zapáči.

Založili sme portál Grantexpert.sk, ktorého služby dnes aktívne využíva viac ako 15 000 ľudí, podieľali sme sa na rozvoji Duálneho vzdelávania, ktoré pomáha tisícom žiakom a firmám na Slovensku. Radíme firmám, ako môžu byť úspešnejšie vo svojom podnikaní. Momentálne rozbiehame ďalšie zaujímavé projekty zamerané na digitalizáciu poradenských služieb a ich súčasťou môžeš byť aj ty.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Záhradnícka 72
821 08 Bratislava