Pridať inzerát

Office Support

BFF Central Europe s.r.o.

  • Miesto práce: BFF Central Europe s.r.o., Mostová, 811 02 Bratislava
  • Druh pracovného pomeru: internship, stáž

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

BFF Banking Group is the largest independent specialty finance in Italy and a leading player in Europe, specialized in the management and non-recourse factoring of trade receivables due from the Public Administrations, securities services, banking and corporate payments.

Workplace: Bratislava
Reference Number: OS/BFFCEE/08.2021

The ideal candidate will have following skills and attributes:
 Knowledge of Slovak as native language and communicative knowledge of English,
 Communication and open-mindedness,
 Good knowledge of MS Office (especially Excel),
 Good organization of working time,
 Availability at least 3 hours per day,
 Preferred students of Law/Economics/Finance.

Responsibilities:
 Helping with back office activities - scanning and archiving the files,
 Creating and updating the reports in Excel,
 Helping with Data Administration,
 Supporting daily activities of the team,
 Preparing process documentation.

We offer:
 Salary of 4€/hour,
 Work in an inspiring international environment,
 Good atmosphere at work,
 Learning opportunities,
 You will test your skills and broaden your practical knowledge,
 You will meet creative, dynamic people with vast industry knowledge.

Please provide a clause: „I agree to the processing of my personal data contained in my job offer by BFF Central Europe s.r.o. with headquarters in Slovakia or the needs necessary to carry out the recruitment process (in accordance with Regulation (EU) 2016/679 of the European Parliament and the Council of 27 April 2016 on the protection of natural persons with regard to the processing of personal data and on the free movement of such data, and repealing Directive 95/46/EC (General Data Protection Regulation)”

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

BFF Central Europe s.r.o. je etablovaná a dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť so špecializáciou na poskytovanie finančných služieb pre zdravotníctvo a verejný sektor. Je lídrom vo svojom odbore. Od júna 2016 sme súčasťou bankovej skupiny BFF Banking Group pôsobiacej v Taliansku, Španielsku, Portugalsku, Poľsku, Slovensku, Česku, Grécku, Chorvátsku a Francúzsku. Spoločnosť je obchodovaná na Milánskej burze.
Našimi klientmi sú najmä dodávatelia tovarov a služieb pre sektor zdravotníctva a verejný sektor (samosprávy) - nadnárodné spoločnosti aj lokálne spoločnosti napr. z oblasti medicínskych technológií, špeciálneho zdravotníckeho materiálu, liekov, potravín, energetiky, stavebníctva, IT.... Zároveň spolupracujeme aj so všetkými typmi nemocníc v pôsobnosti MZ SR, VÚC aj so súkromnými nemocnicami. Spoločnosť je lídrom v danom segmente financovania a v SR spravuje aktíva prevyšujúce 150 miliónov EUR.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Mostová 2
811 02 Bratislava