Pridať inzerát

Advokátsky koncipient / Advokát

BDO Legal s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Mostová 2, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 100 EUR/mesiacAdvokátsky koncipient od 1 100 EUR, v závislosti od vzdelania a pracovných skúseností. Advokát od 2 500 EUR, v závislosti od vzdelania a pracovných skúseností.
  • Termín nástupu: ASAP / podľa dohody
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, skrátený úväzok, živnosť

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Popredná medzinárodná konzultačná sieť BDO poskytujúca audítorské, daňové, účtovnícke, právne a poradenské služby hľadá do svojho rozširujúceho sa tímu právnikov na Slovensku advokátskeho koncipienta / advokáta, ktorého náplňou práce bude:

V prípade pracovnej pozície "Advokátsky koncipient"

• Poskytovanie právnych služieb slovenským a zahraničným klientom, najmä v oblasti obchodného práva (zmluvné obchodné právo, právo obchodných spoločností a M&A), stavebného práva a developmentu nehnuteľností, energetiky, ale tiež všeobecného občianskeho práva (hmotného i procesného, vrátane zastupovania klientov pred súdmi a inými orgánmi verejnej moci), pracovného práva, práva duševného vlastníctva a ochrany osobných údajov, to všetko podľa pokynov a pod vedením konkrétneho advokáta ako školiteľa v súlade so zákonom č. 586/2003 Z. z. o advokácii.

V prípade pozície "Advokát"

• Poskytovanie právnych služieb slovenským a zahraničným klientom, najmä v oblasti obchodného práva (zmluvné obchodné právo, právo obchodných spoločností a M&A), stavebného práva a developmentu nehnuteľností, energetiky, ale tiež všeobecného občianskeho práva (hmotného i procesného, vrátane zastupovania klientov pred súdmi a inými orgánmi verejnej moci), pracovného práva, práva duševného vlastníctva a ochrany osobných údajov, a to podľa charakteru zadaní na samostatnej úrovni vrátane kontroly a revízie výstupov advokátskych koncipientov, v spolupráci s vedúcimi advokátmi alebo v rámci vytvoreného tímu.

• možnosť rýchleho profesionálneho a kariérneho rastu
• dynamická a zaujímavá práca v mladom kolektíve, v príjemnom prostredí medzinárodnej spoločnosti
• možnosť externých (aj podľa vlastného výberu) i interných školení (účasť na medzinárodných školeniach organizovaných v rámci siete BDO)
• sociálny program pre advokáta (analógia k dovolenke, platené voľno zo zdravotných dôvodov v stanovenom rozsahu)
• atraktívne platové ohodnotenie
• flexibilný pracovný čas
• kvalitný sociálny program
• možnosť zúčastniť sa stáže v zahraničí
• napriek tendenciám rastu sme stále „BDO family“, aj preto je náš prístup a vzťah ku kolegom(aj klientom) osobný a ľudský
• „MEDICAL“ – možnosť čerpania voľna 5 x počas kalendárneho roka zo zdravotných dôvodov bez nutnosti ich preukazovania

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

právo – teoretická znalosť legislatívy na vysokej úrovni
aktívna znalosť angličtiny slovom aj písmom je nevyhnutná, aktívna znalosť ďalšieho cudziehojazyka je výhodou
analytické a logické myslenie
silná orientácia na klienta a schopnosť pracovať v tíme
schopnosť pracovať na viacerých projektov paralelne
dobrý time management (schopnosť dodržiavať termíny)
chuť neustále sa učiť nové veci
zodpovedný prístup k práci

BDO je jednou z najväčších účtovných a poradenských spoločností na svete. Poskytujeme jednotné a integrované audítorské, účtovné, daňové, právne a poradenské služby.
Pôsobíme v 167 krajinách sveta prostredníctvom 1 658 kancelárií s viac ako 91 tisíc pracovníkmi a ročným obratom vo výške 10,3 miliardy USD.

Na slovenskom trhu BDO pôsobí vo všetkých segmentoch uvedených služieb, pričom právne služby poskytuje prostredníctvom advokátskej kancelárie BDO Legal.

BDO Legal v súčasnosti operuje z dvoch kancelárií, a to v Bratislave a v Žiline. Viac informácií na www.bdoslovakia.com.