Odborný referent pre investície – pozemné stavby (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Banská Bystrica
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 200 EUR/mesiac• možnosť osobného príplatku so zohľadnením skúseností, zručností • možnosť priznania polročných a koncoročných odmien až do výšky základnej mzdy v závislosti od výkonnosti, resp. naplnenia cieľov • ďalšie benefity vyplývajúce z Kolektívnej zmluvy
  • Termín nástupu: august / september 2022 alebo podľa dohody

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme odborného referenta pre investície v oblasti pozemných stavieb – budov, ktorý posilní tím oddelenia investičnej prípravy a výstavby pozemných stavieb Úradu BBSK Hľadáme odborníka s technickými znalosťami v odbore stavebníctva, so skúsenosťami s projektovým riadením v stavebnom odvetví, s ambíciou odborne aj funkčne rásť, so záujmom o znižovanie energetických náročností budov a používanie ekologických opatrení.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• spolupracuje na všetkých kľúčových míľnikoch investičných projektov v oblasti výstavby a rekonštrukcie budov
• zabezpečuje súlad vykonávanej agendy so súvisiacimi právnymi normami a príslušnými rezortnými predpismi,
• koordinuje prípravu podkladov napr. územných rozhodnutí, stavebných povolení, tendrovej dokumentácie, inžinierskej činnosti a i.
• zodpovedá za komunikáciu s externými poradcami (architekti, projektanti, IČ, EIA, prieskumnými spoločnosťami a i.).
• vykonáva investičnú kontrolnú činnosti v procese rekonštrukcií a výstavby pozemných stavieb a zúčastňuje sa na odborných komisiách, na kontrolných dňoch stavieb, preberacích a kolaudačných konaniach a zabezpečuje kontrolnú, inžiniersku činnosti a s tým súvisiace činnosti
• zabezpečuje podklady k verejnému obstarávaniu, prieskumom trhu a obchodným súťažiam a podieľa sa na vyhodnocovaní ponúk

• práca pre najatraktívnejšieho zamestnávateľa za rok 2021 v kategórii štátna a verejná správa,
• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, 3 dní plateného voľna „sick day“, zvýhodnenie počas PN, po zapracovaní možnosť práce z domu (home office) a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Svoj životopis zašlite do 27. júna 2022.
Odporúčame využiť na stránke www.profesia.sk službu „Poslať životopis“.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

stavebné, technické je výhodou, stredoškolské vzdelanie je akceptované s viacročnou praxou v odbore stavebníctva

Počet rokov praxe

2

• znalosť právnych noriem a príslušných rezortných predpisov súvisiacich so zabezpečovanou agendou
• výhodou je prax v odbore – znalosť v procese prípravy stavieb a inžinierskej činnosti napr. územných rozhodnutiach, stavebných povoleniach a i., v procese územného plánovania, znalosť kompetencií orgánov štátnej správy, orientácie v problematike stavebného práva
• organizačné schopnosti
• samostatnosť i schopnosť práce v tíme
• zodpovednosť, dôslednosť

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov