Pridať inzerát

Dátový kurátor - IT špecialista Úradu BBSK (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Banská Bystrica
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 400 EUR/mesiacosobný príplatok podľa skúseností, zručností, referencií
  • Termín nástupu: február 2021 alebo podľa dohody

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre dobré rozhodnutia, ktoré pozitívne ovplyvnia život ľudí v Banskobystrickom kraji, potrebujeme kvalitné dáta. Hľadáme preto do tímu nového kolegu alebo kolegyňu s predošlými skúsenosťami v oblasti dátovej architektúry, správy dát a tvorby databázových riešení, ktorý/á nám pomôže po technickej stránke rozbehnúť projekt manažmentu údajov na
úrade a bude sa v budúcnosti aktívne podieľať na jeho implementácii.

Vašou úlohou na tejto pozícii bude:
• v prvom roku najmä spolupráca s dátovým oddelením na návrhu, tvorbe a implementácii dátovej politiky a dátovej architektúry úradu BBSK, vrátane návrhu samotného technického riešenia centrálneho modelu údajov (databázy) s ohľadom na existujúce IT systémy úradu,
• spolupráca pri orchestrácii dát – hľadanie efektívnych technických riešení pre získavanie, tvorbu, manipuláciu, ukladanie a zverejňovanie údajov,
• vypracovanie usmernení, manuálov a technickej dokumentácie pre získavanie, ukladanie, riadenie kvality, spravovanie dát a prácu s dátami a databázovým systémom,
• spolupráca na tvorbe a implementácii procesu otvárania dát,
• dlhodobo najmä metodické usmerňovanie, monitoring a riadenie kvality údajov,
• zabezpečovanie bezpečnosti dát,
• riadenie prístupu k dátam s ohľadom na ich citlivosť,
• správa a zodpovednosť za obsah webovej platformy pre Open Data.

• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Svoj životopis s požadovanou prílohou zašlite do 31. decembra 2020. Odporúčame využiť na portáli Profesia službu „Poslať životopis“.
Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky, budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills, ako aj overenie referencií uchádzača.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

výhodou je IT vzdelanie, akceptujeme aj obdobné zahraničné odborné vzdelanie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

• podmienkou je znalosť a preukázateľné skúsenosti s vývojom a správou databázových riešení (SQL / PL/SQL databáz, Azure SQL, MySQL alebo iných)
• znalosť XML, JSON, práca s API, vítané znalosti R a PowerBi
• znalosť procesov a štandardov zabezpečujúcich kvalitu údajov
• znalosť Vyhlášky 78/2020 o štandardoch pre informačné technológie verejnej správy
• vítané sú zručnosti s tvorbou jednoduchých aplikácií na automatizáciu práce s dátami / data cleaning / data mining / data harvesting
• vítaná je znalosť problematiky Otvorených údajov (Open Data)
• pokročilé zručnosti v MS Office, predovšetkým Excel
• záujem o verejné politiky

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Nám. SNP 23
974 01 Banská Bystrica