Pridať inzerát

Senior Financial Risk Manager

Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s., Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Dostojevského rad 4, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Od 1 800 EUR/mesiacv ASP od 1 440 € + v ASDSS od 360 € (spolu od 1800 €) mesačne/brutto v závislosti od skúseností a stupňa odbornosti kandidáta
  • Termín nástupu: 01.11.2021

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Úlohy súvisiace s riadením finančných rizík

Pre ASP:

  • výpočet rizikového kapitálu v ASP podľa štandardného vzorca
  • realizácia a vyhodnocovanie pravidelných a ad-hoc what-if a záťažových testov a analýz, komentovanie výsledkov
  • monitorovanie limitov a ukazovateľov súvisiacich s finančnými rizikami
  • interné a externé reportovanie súvisiace s riadením finančných rizík, prevažne v anglickom jazyku, príprava správ a prezentácia výsledkov jednotlivých analýz
  • spolupráca s členmi tímu ako aj s inými kolegami v rámci ASP
  • spolupráca na rozvoji a posilňovaní systému správy a riadenia finančných rizík, napr. zvyšovanie efektivity a kvality jednotlivých procesov, činností, aktualizácia interných smerníc a postupov

Pre ASDSS:

  • štatistické spracovanie dát a modelovanie finančných rizík v ASDSS
  • realizácia a vyhodnocovanie pravidelných a ad-hoc what-if analýz, komentovanie výsledkov
  • spolupráca s členmi tímu ako aj s inými kolegami v rámci ASDSS

  • výkonnostné bonusy vyplácané 2x ročne (každý až do výšky mesačného platu)
  • príspevok na firemné životné poistenie a zvýhodnené tarify na vybrané poistné produkty do výšky 50 %
  • príspevok na zdravotnú starostlivosť a regeneráciu pracovnej sily
  • firemné víkendové akcie (Letné športové hry, Stretnutie turistov, Antistress víkend, Deň detí, Mikuláš)
  • príspevok na stravovanie zamestnancov poskytovaný nad rámec zákona
  • atraktívne možnosti vzdelávania a osobného rastu
  • príspevok na Multisport kartu, resp. príspevok na letné tábory pre deti
  • programy a prednášky odborníkov zamerané na podporu zdravého životného štýlu
  • flexibilný pracovný čas
  • po skúšobnej dobe možnosť telepráce 3 dni v týždni

Ak Vás naša ponuka zaujala, prihláste sa prosím do uvedeného výberového konania kliknutím na "Odpovedať" a pripojením Vášho profesijného životopisu.

Táto pracovná pozícia je na 2 súbežné pracovné pomery v dvoch spločnostiach, oba na kratší pracovný čas v určenom pomere k ustanovenému týždennému rozsahu pracovného času: Allianz - Slovenská poisťovňa (ASP) 80% a Allianz - Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť (ASDSS) 20% v pomere 80:20, t.j. spolu 100% = 38,75 hod./týždenne.

Allianz sa ako zamestnávateľ riadi princípom rovnosti príležitostí a preto privíta všetky žiadosti o zamestnanie bez ohľadu na rasový alebo etnický pôvod, národnosť, vek, náboženské alebo iné presvedčenia, zdravotné postihnutie či sexuálnu orientáciu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Počet rokov praxe

5

  • vysokoškolské vzdelanie najmenej I. stupňa so zameraním na matematiku, štatistiku, financie, prípadne ekonómiu
  • prax min. 5 rokov vo finančnom sektore
    a zároveň prax v oblasti analýzy finančných rizík alebo aktuárskych analýz veľkou výhodou
  • znalosť anglického jazyka minimálne na úrovni B2
  • znalosť práce s PC (Word, PowerPoint - pokročilý, Excel - expert)
  • analytické myslenie, iniciatívnosť, samostatnosť
  • zodpovednosť, zmysel pre detail a systematickosť
  • kritické myslenie, prezentačné zručnosti

Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., vznikla v roku 2003 zlúčením dvoch samostatných subjektov - Allianz poisťovne, a. s. a Slovenskej poisťovne, a. s. Ako univerzálna komerčná poisťovňa je dlhodobo jednoznačným lídrom na slovenskom poistnom trhu. Viac ako 1000 zamestnancov a 2900 obchodných zástupcov na Slovensku sa stará o vývoj, zlepšovanie a predaj kvalitných poistných produktov a služieb v oblastiach životného a úrazového poistenia, poistenia privátneho majetku a motorových vozidiel, poistenia zodpovednosti a tiež v oblasti poistenia priemyslu a podnikateľov. Od marca 2006 je súčasťou siete prvej európskej spoločnosti Allianz Sociates Europea (SE), ktorá má v regióne strednej Európy viac ako dva milióny klientov.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Adresa spoločnosti

Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.
Dostojevského rad č. 4
815 74 Bratislava