Pridať inzerát

Risk manager - seniorná pozícia v oblasti energetiky

ALEX PETERSON s.r.o.

  • Miesto práce: Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 4 000 EUR/mesiacalebo vyššie pre seniorného, skúseného kandidáta + bonus

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre nášho klienta, významnú spoločnosť v oblasti energetiky, hľadáme kandidáta, skúseného v oblasti kreditného, trhového, či operačného rizika. Pozícia je v štruktúre pod Generálnym riaditeľom.

Risk manažér bude:

* Nastavovať a sledovať market risk pre energetické portfólio skupiny
* Nastavovať procesy v oblasti rizika
* Pripravovať pravidelné reporty pre Risk Committee
* Analyzovať a pripomienkovať nové obchodné koncepty
* Nastavovať credit risk limity pre koncových zákazníkov a counter-party risk limity pre obchodníkov
* Monitorovať platnosti mandátov na obchodovanie s komoditami
* Sledovať dodržiavanie limitov v credit a counter-party risku
* Identifikovať a reportovať významné operatívne riziká
* Udržiavať a aktualizovať metodiky výpočtu rizík v rámci skupiny

* práca v stabilnej spoločnosti a príjemnom kolektíve
* zaujímavá novovytvorená pozícia, možnosť realizácie
* flexibilný pracovný čas a ročný výkonnostný bonus
* dva dni dovolenky naviac
* podpora zo sociálneho fondu (svadba, narodenie dieťaťa)

Ak Vás pozícia zaujala, budeme radi, ak nám pošlete Vaše CV v slovenčine alebo angličtine. Každého kandidáta budeme kontaktovať ohľadom spätnej väzby.
V prípade, že nemáte o pozíciu záujem, budeme radi, ak nám pošlete Váš životopis aj "do budúcna" - radi Vás v budúcnosti oslovíme so zaujímavými pracovnými príležitosťami. Takisto môžte odporučiť známeho a získať odmenu 250€ (viac na alexpeterson.sk)

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Dodávka elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu

Významná spoločnosť v oblasti energetiky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

* min. 5-ročná pracovná skúsenosť v oblasti rizika - najmä v oblasti energetiky, prípadne v oblasti bankovníctva, či poisťovníctva
* schopnosť rýchlo sa učiť, široký prehľad v rámci trhu a hospodárstva
* schopnosť posúdiť kredibilitu firmy, P&L, finančné výkazy
* angličtina aspoň na úrovni B1 - schopnosť čítať odbornú literatúru; nie je však podmienkou

Personálno-poradenská spoločnosť. Obsadzujeme pozície špecialistov, obchodné pozície, manažérske a expertné pozície. Klientom garantujeme dostatočný know-how a senioritu našich konzultantov, so silným prehľadom na trhu.
Každému kandidátovi poskytujeme spätnú väzbu aj v prípade, že profil kandidáta nevyhovuje. Zastrešíme celý výberový proces - od aktívneho vyhľadania a oslovenia kandidátov, predstavenie talentovaných kandidátov HR oddeleniu, až po úspešné obsadenie pozície. Viac na www.alexpeterson.sk