Pridať inzerát

Advokátsky koncipient / advokát / právnik

AK JUDr. Silvia Tatarková, s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Škultétyho, Martin
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 000 - 1 200 EUR/mesiacV prípade koncipienta mzda 1000 - 1200 € / brutto mesačne podľa individuálnej dohody. Výška mzdy závisí od doterajšej praxe a skúseností uchádzača, v prípade advokáta je výška odmeny individuálne dohodnutá. V prípade advokáta je ponuka od 1 500,- € / mesačne. V prípade záujmu študenta je mzda od 4 € / hod.
  • Termín nástupu: ASAP
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, na dohodu (brigády), živnosť

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Advokátska kancelária so sídlom v centre mesta Martin hľadá do svojho kolektívu advokátskeho koncipienta, príp. junior a/alebo senior advokáta/advokátku na dlhodobú spoluprácu a subdodávky, so zameraním na sporovú agendu, na trestnú agendu, administratívno-správnu agendu, na agendu rodinného práva, občianskoprávnej agendy, obchodnej agendy, pracovnoprávna agenda.
Náplň práce zahŕňa predovšetkým civilnú sporovú, civilnú mimo-sporovú a správno-súdnu agendu, správne právo a správne a iné osobitné administratívne konanie (stavebné právo a pod.), správne súdnictvo, ústavno-právnu agendu (prípravu a vypracovanie ústavných sťažností), trestnoprávnu agendu (zastupovanie klientov ako obvinených či poškodených v trestnom konaní, spotrebiteľského práva a agendu rodinného práva a vysporiadania BSM. Znalosť anglického alebo nemeckého jazyku je výhodou. Hľadáme kolegov s vysokým pracovným nasadením, schopných a veľmi ochotných neustále sa učiť, odborne a profesijne rásť a neustále vzdelávať sa, schopných pracovať aj pod stresom.
Náplňou práce bude:
- príprava právnych podaní, posudzovanie pohľadávok, zmlúv, príprava stanovísk a žalôb
- zastupovanie na súdnych konaniach a policajných úkonoch
- asistencia advokátom
- rôznorodá právna agenda
- možnosť spolupráce aj pre advokáta podľa individuálnej dohody

- Dlhodobosť a kontinuita spolupráce, v prípade koncipienta aj po ukončení koncipientskej praxe
- Podpora vzdelávania sa, možnosť absolvovania rôznorodých školení
- Veľmi motivujúce finančné ohodnotenie v závislosti od pracovných skúseností úspešného kandidáta/kandidátky a od ochoty a vôle úspešného kandidáta/kandidátky pracovať s maximálnym právnym nasadením
- pravidelné teambuildingy

Informácie o výberovom konaní

Životopisy prosíme zasielať na email: [email protected]

Dovoľujeme si vyhradzovať právo kontaktovať len vybraných uchádzačov. Za prejavený záujem vopred ďakujeme.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Základy
Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

vysoké nasadenie, promptnosť, dôslednosť, flexibilita, ochota učiť sa nové veci, vedieť pracovať v tíme i samostatne

Advokátska kancelária v centre mesta Martin
Počet zamestnancov
5