Hlavný účtovník/účtovníčka pre výrobnú spoločnosť priamo v Prešove.

ADECCO Slovakia, s. r. o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Prešov
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2 000 EUR/mesiac- finálna výška mzdy sa bude prehodnocovať individuálne v závislosti od predošlej praxe
  • Termín nástupu: dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre známu výrobnú spoločnosť priamo v Prešove hľadáme Hlavného účtovníka, ktorého náplňou práce bude::

- Plniť úlohy, ktoré sú mu zverené nadriadenými
- Riadenie činnosti a zodpovednosť za oddelenie učtárne
- Zodpovednosť za kompletné vedenie účtovníctva so zameraním na dane a DPH (s dôrazom na medzinárodné obchody)
- Kalkulácie dane z príjmu PO, dane z motorových vozidiel
- Zodpovednosť a zastupovanie pri spracovaní daňového priznania DPH, kontrolného výkazu a súhrného výkazu
- Komunikácia s daňovým úradom, orgánmi štátnej správy, auditormi
- Mesačné kontroly účtov a zaúčtovaných dokladov
- Skladové hospodárstvo – kontrola
- Kalkulácie skladových cien
- Integračné transakcie – nastavenie mapovania, účtovania, kontrola
- Nastavenie pre nový rok, uzatvorenie obdobia
- Mesačná závierka
- Ročná závierka – zostavenie súvahy, výkazu ziskov a strát, poznámok
- Štatutárny audit – príprava podkladov a komunikácia s auditormi
- Komunikácia s ostatnými oddeleniami spoločnosti ohľadom kolobehu dokladov, zmeny nastavení ERP vplývajúce na účtovníctvo z dôvodu zmien procesov
- Sledovanie a zapracovanie legislatívnych zmien

- práca v stabilnej spoločnosti
- balíček príspevkov a benefitov, ktoré budú bližšie predstavené na osobnom stretnutí
- pracovná zmluva na dobu neurčitú
- 13. plat (vyplácaný mesačne)

Kontaktovať budeme len kandidátov vyhovujúcich pre danú pozíciu.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Automobilový priemysel, výroba dopravných prostriedkov

Medzinárodná automotive spoločnosť.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Prax na pozícii/v oblasti

- výrobná spoločnosť (obdobná pozícia)

Počet rokov praxe

5

- Práca s PC /Excel, Word, Outlook/
- Prax s ERP systémom (modulové systémy)
- Znalosť AJ výhodou
- Znalosť daňových zákonov
- Znalosť zákona o DPH č. 222/2004 Z.z., ako aj Smernice č. 2006/112/ES
- Znalosť zákonov o dani z príjmu fyzických a právnických osôb
- Skúsenosti s riadením účtovného oddelenia
- Dôraz na dodržiavanie legislatívy : zákony o účtovníctve, DPH, daň z príjmu fyzických a právnických osôb, transakcie v rámci SR a EU
- Znalosť colného zákona
- Skúsenosť s programom SPIN - výhodou

Adecco Slovakia s.r.o. je líder v poskytovaní personálnych služieb šitých na mieru.
Kvalita našich služieb reflektuje dôkladnú znalosť trhu a hlboké pochopenie potrieb našich klientov. 50 rokov zhromažďujeme skúsenosti a znalosti a implementujeme moderné techniky a metódy práce.
Dizajnujeme pre našich klientov nové riešenia, aby sme zvýšili účinnosť a nákladovú efektivitu procesov v oblasti ľudských zdrojov.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov